Board of Referees


Y. Agarwal – Switzerland

 

D. Lewis – USA

A. Autefage – France

 

J. Liptak – Canada

S. Ayres – Canada

 

A. Litsky – USA

T. Bailey – Canada

 

C. Little – Australia

M. Balligand – Germany

 

M. Makara – Australia

C. Bellenger – Australia

 

R. Malik – Australia

M. S. Bergh – United States

 

K. Mann – USA

A. Bergström – Sweden

 

M. Markel – USA

N. Bertollo – Australia

 

R. McLaughlin – USA

H. Bilgili – Turkey

 

B. P. Meij – The Netherlands

S. Brianza – Switzerland

 

J. Melrose – Australia

B. Brocks – The Netherlands

 

C. Miller – Canada

S. Budsberg – USA

 

N. Moens – Canada

P. Böttcher – Germany

 

A. Moores – UK

D. Clayton-Jones – UK

 

F. Moriarty – Germany

D. Clements – UK

 

P. Muir – USA

J. Cockshutt – Canada

 

D. Murphy – Australia

G. Colborne – UK

 

N. Olby – USA

E. Comerford – UK

 

N. Ordway – USA

C. DeCamp – USA

 

S. Page – Australia

L. Déjardin – USA

 

S. Pearce – Australia

H. Denny – UK

 

B. Peirone – Italy

J. Dickey – Canada

 

R. Pettitt – UK

R. Dueland – USA

 

A. Piras – UK

I. Durall – Spain

 

A. Pozzi – USA

J. Dyce – USA

 

C. Probst – USA

S. Elder – USA

 

R. Read – Australia

S. Etchepareborde – Belgium

 

A. Reiter – USA

N. Fitzpatrick – UK

 

A. Renwick – UK

F. Forterre – Switzerland

 

R. Reuter – Australia

R. Foster – Canada

 

C. Riggs – Hong Kong

T. Gemmill – UK

 

J. Roush – USA

T. Gibson – Canada

 

C. Rusbridge – UK

J. A. Gines – Australia

 

S. Schaefer – USA

M. Glyde – Australia

 

G. Schwarz – Austria

W. J. Gordon-Evans – USA

 

P. Sheehy – Australia

J. Grierson – UK

 

E. Singer – UK

R. Guillou – USA

 

A. Singh – Canada

L. P. Guiot – USA

 

L. Sjöström – Sweden

P. Haaland – Norway

 

B. Smith – Australia

G. Hammond – UK

 

C. Snyder – USA

K. Hansson – Sweden

 

L. Southwood – USA

G. Hauschild – Germany

 

D. Spreng – Switzerland

K. Hayashi – USA

 

C. Tan – Australia

C. Howlett – Australia

 

L. Theyse – The Netherlands

G. Hunt – Australia

 

J. Tomlinson – USA

J. Innes – UK

 

J. Toombs – USA

G. Jaeger – USA

 

R. Tucker – USA

L. Jeffcott – Australia

 

T. Turner – USA

N. Jefferey – UK

 

A. Valverde – Canada

F. Jenner – Ireland

 

B. Van Ryssen – Belgium

A. Johnson – USA

 

R. Vannini – Switzerland

S. Johnston – USA

 

D. von Pfeil – USA

K.-G. Kanz – Germany

 

K. Voss – Switzerland

A. Kapatkin – USA

 

C. Wade – Australia

S. E. Kim – USA

 

S. Weisbrode – USA

M. Kowaleski – USA

 

J. Wilson – USA

C. Kuntz – Australia

 

M. Windolf – Germany

O. Laitinen-Vapaavuori – Finland

 

K. Zahn – Germany

S. Langley-Hobbs – UK